غواصی برای مبارزه با زباله های دریایی

غواصی برای مبارزه با زباله های دریایی

ماه سپتامبر ماه مبارزه با زباله در مؤسسه پروجکت اور(Debris Month of Action) است. زمانی که هزاران غواص داوطلب با جمع آوری و گزارش زباله‌هایی‌ که از زیر آب پیدا کرده اند گامی در جهت مبارزه با زباله‌های دریایی بر می دارند. غواصان با اقیانوس رابطهٔ تنگاتنگی دارند ولی‌ برای ایجاد تغییر به همکاری همگان نیاز است.

هر ساله هزاران هزار موجوددریایی‌ و مرغهای دریایی‌ بر اثر خوردن و یا گرفتارشدن در زباله‌های انسانی‌ از بین میروند. با انجام فعالیتهای محلی و شرکت در برنامه مبارزه با زباله‌های دریایی‌ میتوانیم به داشتن اقیانوسی سالم و عاری از آشغال کمک کنیم. هر زباله ای‌ که جمع آوری میشود به امنتر کردن اقیانوس برای موجودات دریایی‌ کمک می‌کند. زبالههایی که هر ساله از زیر آب جمع آوری میشوند از بسته بندیهای غذایی‌، کیسه پلاستیکی، قوطیهای نوشیدنی‌ گرفته تا باطری ماشین و تورهای ماهیگیری که بیشترشان هم تا نسلهای بعد از ما نیز باقی‌ خواهند ماند.

این برنامه فقط برای جمع آوری زباله‌ها نیست، بلکه این فرصت را به اجتماع میدهد تا در مورد زباله‌های خود جور دیگری رفتار کنند، در زندگی‌ روزانه شان تغییر ایجاد کرده و از خرید محصولات یکبار مصرف خودداری کنند. گزارشات حاصل از این حرکت اشخاص، ارگانها و شرکتها را مجاب می‌کند تا بر علیه زباله‌های دریایی‌ کاری انجام دهند. و حتی میتواند بر سیاستهای دولتها و صنایع تاثیرگذار باشد. همهٔ ما با هم میتونایم تغییر را ایجاد کنیم. همین امروز کیفهای مخصوص جمع آوری زبالهٔ خود را بردارید با دوست غواص خود هماهنگ کنید و برای مبارزه با زباله‌های دریایی‌ غوص بزنید.

Logo

مرکز غواصی ایران با هدف افزایش علم وشناساندن این رشته مفرح در کشور عزیزمان ایجاد شده است نویسندگان این سایت از غواصان کار آزموده و با سابقه می باشند و استادان و مدرسان در باﻻ بردن سطح علمی این رشته در ایران در کنار ما خواهند بود.

logo-samandehi