فری دایوینگ - تکنیک 2

فری دایوینگ - تکنیک 2

یکی از عوامل شایع در میان فری دایورها بالا رفتن ضربان در حین حبس است. از آنجا که در حالت عادی سطح فعالیت استاندارد دایور , معمولا در دقیقه اول سطح دی اکسیدکربن بالا نیست و اینکه بالا بودن ضربان یکی از ابزار بدن برای دفع دی اکسیدکربن جمع شده در بدن می باشد ؛ لذا به کار بردن 2 مهارت در این مهم سودمند خواهد بود

یک دایو صحیح در فرم ظاهری آن یعنی هماهنگی کامل با محیط, کوچکنرین موج و ریتم دریا.که دایور نیاز به کوچکترین حرکت اضافه ندارد و دی اکسیدکربن به کندی تولید می شود. داشتن تصویر ذهنی از دایو پیش از دایو و تمرکز تنها بر روی خود دایو به همراه تمرینات مدیتیشن قبل از دایو , دایور را در وضعیتی شبیه به ترنس قرار می دهد که قویا باعث تمرکز دایور شده و مانع از استرس و پراکنده گی فکر و در نتیجه مصرف بیش از نیاز اکسیژن توسط مغذ می شود. انجام تمرین تنفسی کاپلابهاتی در کاهش ضربان و آستانه دی اکسید کربن بسیار بسیار سودمند است. دایور میتواندبا انجام روزی ده دقیقه کاپلابهاتی شاهد تغییر عمده ای در آستانه دی اکسیدکربن باشد.


نوشته شده توسط:حسام الدین سیمتاب زرگداز

 

Logo

مرکز غواصی ایران با هدف افزایش علم وشناساندن این رشته مفرح در کشور عزیزمان ایجاد شده است نویسندگان این سایت از غواصان کار آزموده و با سابقه می باشند و استادان و مدرسان در باﻻ بردن سطح علمی این رشته در ایران در کنار ما خواهند بود.

logo-samandehi