رفتن به سطح اب

رفتن به سطح اب

هنگام پایان غواصی و شروع صعود مهم است که سرعت عمودی را رعایت کنیم. BCD بایستی به آرامی از باد تهی شود، زیرا هوای درون آن منبسط شده و ایجاد شناوری مثبت رو به ازدیادی می‌کند و در نتیجه سرعت از کنترل خارج می‌شود. این مسئله بسیاری مهم است که هرگز تنفس منظم خود را با نگهداشتن نفس، قطع نکنیم. هنگام نزدیک شدن به سطح آب باید چک کنیم که سطح آب خالی از موانع باشد. این مراحل باید بصورت قانون درآید تا مشکلات و عدم درک پیش نیاید، این قوانین باید با همراهان و رهبر گروه مورد توافق قرار بگیرد

هنگام به سطح آب آمدن شاید لازم شود که سریعاً کمربند وزنی را باز کنید تا شناوری مثبت بدست آورید یا اینکه آسانتر از آب بیرون بیایید. با تعیین موقعیت سگک کمربند، با دست راست سگک را باز کنید، اما آن را رها نکنید تا دور شود. اگر قرار است کمربند را رها کنید، این کار را بایستی باز و دور از بدن انجام دهید.

 

  

Logo

مرکز غواصی ایران با هدف افزایش علم وشناساندن این رشته مفرح در کشور عزیزمان ایجاد شده است نویسندگان این سایت از غواصان کار آزموده و با سابقه می باشند و استادان و مدرسان در باﻻ بردن سطح علمی این رشته در ایران در کنار ما خواهند بود.

logo-samandehi