دوره های آموزش غواصی تحت لیسانس PADI

 دوره های آموزش غواصی تحت لیسانس PADI

دوره هاي مبتدي غواصي
 
1- دوره غواصي آبهاي آزاد - Open Water Diver
 

EN 14153-2  Autonomous Diver:  مطابق با استاندارد فدراسيون غواصي اروپا
و  ISO 24801-2:2007
مدت اين دوره که دروازه ورود شما به دنياي زيبا و شگفت انگيز اقيانوسها مي باشد چهار روز بوده و شامل آموزشهاي تئوري ، استخري و چهار غوص دريائي ميگردد، در طي اين دوره شما با اصول و فنون هجده گانه غواصي آشنا گرديده و پس از پايان دوره موفق به دريافت گواهينامه بين المللي غواصي در آبهاي باز خواهيدگرديده و مي توانيد آزادانه در سراسر جهان با اعطاي گواهينامه بين المللي غواصي  خودبه مراکز غواصي اقدام به اجاره تجهيزات نموده و غواصي نمائيد .حداکثر عمق مجاز غواصي پس از دريافت اين گواهينامه هجده متر مي باشد


2-  دوره غواصي آبهاي باز پيشرفته - Advanced Open Water Diver 

EN 14153-2  Autonomous Diver  : مطابق با استاندارد فدراسيون غواصي اروپا
و  ISO 24802-2:2007
اينک وقت آن فرا رسيده که آگاهي و تجربيات غواصي خود را بالا ببريم باشرکت در اين دوره شما موفق به فراگرفتن فنون لازم جهت غواصيهاي عميق ، غواصي در شب ، جستجوي زيرآبي و جهت يابي ميگرديد ، مدت دوره چهار روز و شامل آموختن نکات تئوريک و عملي غواصي پيشرفته ميگردد. پيش نياز شركت در اين دوره موفقيت در دوره غواصي آبهاي باز مي باشد وحداکثرعمق مجاز پس از طي اين دوره سي متر تعيين گرديده است.
 

3-  دوره غواصي امداد و نجات - Rescue Diver 

EN 14153-2  Autonomous Diver   : مطابق با استاندارد فدراسيون غواصي اروپا
 و  
ISO 24802-2:2007
 و  
ISO 24802-2:2007
در اين دوره شما با کليه فنون امداد و نجات در فعاليتهاي غواصي آشنا خواهيدشد . شما پس از طي اين دوره نه تنها به سطح دانش غواصي خود افزوده ايد ، بلکه قابليت کمک و نيز نجات افراد مصدوم را چه در دريا وچه در خشکي خواهيدداشت.
مدت اين دوره نيز سه روز ميباشد و پيش نياز شركت در اين دوره ، موفقيت در دوره غواصي آبهاي باز پيشرفته و نيز آموختن فنون كمكهاي اوليه مي باشد همچنين در پايان دوره  شما موفق به دريافت گواهينامه بين المللي غواصي امداد و نجات  مي گرديد .
  

4- دوره آموزشي امداديار كمكهاي اوليه  Emergency First Response


مطابق با استاندارد فدرال آمريكا    29 CFR 1910.15
عليرغم پيشرفت علم و تکنولوژي، انسان هنوز درمقابل عوارض سوانح و بلاياي طبيبعي ناشي از دگرگونيهاي طبيعت آسيب‌پذير .است با توجه به ازدياد روز افزون حوادث مختلف مانند:  تصادفات رانندگي، سقوط از  ارتفاع ، برق گرفتگي ، سوختگيها ، و خفگي ،گزش حيوانات و حشرات و غيره ، اصولي‌ترين کار، کسب آمادگي به منظور مقابله با حوادث و سوانح و بکارگيري آن جهت حفظ سلامتي و نجات جان خود و اطرافيان در لحظات اوليه وقوع يک حادثه است. همچنين آموختن اين فنون براي تمامي غواصان لازم و ضروري و موفقيت در اين دوره نيز پيش نياز شركت در دوره  غواصي امداد ونجات  و دايو مستر  مي باشد.
 


 دوره هاي پيشرفته غواصي
 
1-  دوره مستر اسكوبا دايور  -  MASTER SCUBA DIVER


EN 14153-3   Dive Leader  : مطابق با استاندارد فدراسيون غواصي اروپا
و   ISO 24802-2:2007
اين درجه ، آخرين مرحله  در غواصي تفريحي ميباشد .پيش نياز ورود به  اين دوره، در دست داشتن گواهينامه غواصي امداد و نجات بوده و شما با انتخاب 5 دوره تخصصي  و كسب مهارتهاي لازم آن، موفق به دريافت ديپلم افتخار ، گواهينامه دوره و 5 گواهينامه مستقل در تخصصهاي انتخابي خواهيد گرديد مدت دوره 7 الي10  روز مي باشد که شامل  آموزشهاي تخصصي در زمينه دوره هاي منتخب ميگردد.
هنرجويان پس از پايان دوره و دريافت اين گواهينامه نيز ميتوانند با توجه به دارا بودن مهارتهاي مورد نياز در فعاليتهاي حرفه اي مانند عكاسي ، فيلم برداري ، عميق و غيره جهت شرکت در دوره هاي آموزشــــــــي  غواصـــــــــي  صنعتي به آموزشگاههاي غواصي صنعتي  مراجعه نمايند.
 


2- دوره دايومستر -  DIVE MASTER


EN 14153-3 Dive Leader : مطابق با استاندارد فدراسيون غواصي اروپا
و   ISO 24801-3:2007
 
اين دوره آموزشي، اولين پله وپيش نياز ورود به دنياي حرفه اي غواصي مي باشد.
 
مدت دوره 10 الي 15 روز که شامل طيف وسيعي از آموزشهاي لازمه جهت جذب در بازار کار ميگردد. اين دوره اولين قسمت از آموزشهاي حرفه اي نيز ميباشد که هنرجويان پس از پايان دوره و دريافت اين گواهينامه ميتوانند جهت شرکت در دوره هاي آموزشــــــــي  غواصـــــــــي حرفه اي / صنعتي به آموزشگاههاي مربوطه مراجعه نمايندهمچنين دانش آموختگان  به عضويت انجمن مربيان حرفه اي غواصي خواهند درآمد که به وسيله آن از بسياري خدمات جانبي  نظير کاريابي دررشته غواصي ودر سطح جهاني برخوردار خواهند گرديد.
 


دوره های تخصصی غواصی
 
1-عکاسي  زير آب  - فيلمبرداري  زير آب
Digital Underwater Photographer
Under Water Videographer - Under Water Photographer همواره بشر ،‌آرزوي ثبت وقايع و شكار لحظات زير آبي را در سر مي پرورانده است. امروزه با گسترش دوربينهاي ديجيتال،‌فن تصوير برداري زير آبي به سرگرمي بسياري از افراد تبديل گرديده و در برخي از موارد به شغلي پر درآمد نيز تبديل گرديده است. شما نيز مي توانيد با آموختن اين تخصص به شكار لحظات و ثبت خاطرات زير آبي خود و همراهان بپردازيد.

2-غواصي درشب-Night Diver


 شكست نور خورشيد پس از ورود به آب و از بين رفتن طيف قرمز از نور خورشيد باعث رنگ باختن بسياري از اشيائ زير‌آب و از جمله موجودات دريائي در چشمان ما مي گردد. اما اين خلا را مي توان با غواصي در شب و با استفاده از چراغ هاي زيرآبي جبران نمود و از دنياي لا متناهي رنگها در زير آب شگفت زده شد. همچنين بسياري از آبزيان به هنگام شب از پناهگاه خود بيرون آمده و به شكار مي پردازند ، بازديد اين موجودات نيز دليل خوبي براي آموختن تخصص غواصي در شب مي باشد...

 3-غواصي عميق-Deep Diver

 سفر به اعماق و كشف ناشناخته ها را "ژول ورن " در قرن هجدهم در سر مي پرورانيد ، اما عدم وجود تكنولوژي لازم و تجهيزات  مناسب ، فقط باعث خلق افسانه بيست هزار فرسنگ زير آب گرديد. ‌امروزه اين شمائيد كه با استفاده از آموخته هاي خود در دوره تخصصي غواصي در عمق ،‌ نظاره گر شگفتيهاي آفرينش در اعماق خواهيد بود.
غواصي در ارتفاعات ( درياچه هاي كوهستاني)  Altitude Diver
 وجود درياچه هاي كوهستاني فراوان در كشور ما و شوق و اشتياق كشف ناشناخته ها ، شمارا به تجربه اي جديد فرا مي خواند. غواصي در درياچه هائي نظير ولشت ، گهر ، نئور و حتي سبلان را بر فراز ابرها فقط با آموختن تكنيكهاي خاص خود در دوره تخصصي غواصي در ارتفاعات مي توانيدتجربه نمائيد.


4-کشتيهاي غرق شده-Wreck Diver

اين هيولاهاي آهنين كه بر بستر درياها و اقيانوسها خفته اند ،‌داستاني در سينه محفوط و آبزياني را در دل آهنين خويش پناه داده اند. بازديد از كشتيهاي غرق شده و كشف رمز و راز آنها از جذاب ترين تخصصهاي غواصي در سراسر جهان به شمار مي رود. شما نيز مي توانيد با آموختن اين تخصص  و با نفوذ به درون اين هيولاهاي اعماق ، هيجاني جديد در وجود خويش احساس نمائيد.


5-جهت يابي زير آب-Under Water Navigation

 آيا مي دانيد كه شما با استفاده از قطب نما و يافتن مسير مناسب در زير آب مي توانيد در زمان و هواي تنفسي خويش صرفه جوئي نمائيد؟ در دوره هاي تخصصي جهت يابي زير آب شما اين فن را آموخته و به تجربيات خود خواهيد افزود.

6-جستجو و به سطح آوري اشيائ مغروق-Search & Recovering


 به سطح آوردن اجسام مغروق ، از پر در آمد ترين تخصصهاي غواصي به شمار ميرود. اما به سطح آوري نياز به تكنيكنها و روشهاي خاص به خود داشته كه شما در اين دوره با آن آشنا خواهيد شد.

7-نايتروکس ( هواي غني شده )-NITROX

 استفاده از گازهاي مخلوط و هواي غني شده ، زمان باقي مانده در عمق را بالا برده و فرصت بيشتري جهت مشاهده شگفتيهاي آفريمش براي شما به ارمغان مي آورد.اما استفاده از اين تجهيزات نياز به آموزشهاي خاصي داشته كه شما پس از فرا گرفتن تكنيكهاي لازم ، مجاز به استفاده از هواي غني شده مي گرديد.


  8-اسكوتر هاي زير آبي-DPV

 شنا در اعماق را شما مي توانيد با استفاده از اسكوتر هاي زير آبي سريعتر نموده و شانس ديدن آبزيان بيشتر و شنا در كنار آنان را براي خود در دوره اسكوتر هاي زير آبي بيافزائيد.


 9-غواصي در آبهاي جريان دار-DRIFT DIVER
 

مبارزه اي ديگر ، غواصي در آبهاي جريان دار، لذت خاص به خود ، ماجراجوئي و فنون خاص به خود را در بر دارد. شناور شدن  در جريان هاي شديد را در اين دوره آموخته و تجربه اي جديد در زندگي غواصي خويش داشته باشيد.10-غواصي طبقاتي-Multilevel Diver

تنظيم زمان و عمق و غواصي در اعماق مختلف را در زمانهاي از پيش محاسبه گرديده  را در اين دوره بيآموزيد.