Apeks Black Sapphire

Apeks Black Sapphire

رگلاتورى است كه كمپانى Apeks با نسخه ى محدود به مناسبت چهلمين سالگرد تأسيس خود عرضه كرده است كه از نظر مهندسى و تكنيكال در سطح بسيار بالايى قرار دارد. با شكلى نوين هم در مرحله اول رگلاتور ( First Stage ) و هم در مرحله ى دوم رگلاتور ( Second Stage ) اين رگلاتور داراى مشخصات زير است.

 1. هم به صورت Yoke و هم به صورت DIN ارائه مى شود.
 2. پوشش روى آن از جنس فلز آنودايز شده با مقاومت بسيار بالاست.
 3. مرحله اول رگلاتور داراى پوشش PVD و بسيار مقاوم و لوكس مى باشد كه براى راحتى و انعطاف پذيرى در چرخش شلنگ ها، ٥ خروجى ( پورت ) استاندارد دارد. ٥ خروجى به همراه مبدل حرارتى.
 4. مرحله دوم رگلاتور با قابليت برعكس شدن مى تواند از حالت بسته شدن شلنگ در سمت راست به حالت شلنگ دست چپى تبديل شود و مى تواند به هر سمتى از مرحله اول رگلاتور وصل شود.
 5. شلنگ به رنگ كربنى است و اتصال چرخشى هم در مرحله اول و هم مرحله دوم رگلاتور حداكثر راحتى و آسانى حركت را فراهم مى كند.
 6. مرحله اول رگلاتور هيدرواستاتيك و بالانس است كه فشار متوسط داخل شلنگ با سرعتى بالاتر از فشار محيطى افزايش يابد و اين عملكرد رگالتور را در عمق، به مقدار زيادى مى افزايد.
 7. به همراه رگالتور Environmental Dry Seal kit  مى آيد كه از ورود آلودگى و آب جلوگيرى كرده و آن را در مقابل يخ زدگى مقاوم مى كند.
 8. همراه آن سيستم ابتكارى DCE ( اگزوز قابل تعويض غواص ) است و اين امكان را به غواص مى دهد كه بتواند اگزوز خروجى هواى بزرگ و اگزوز خروجى هواى كوچك را با هم عوض كند. اگزوز بزرگتر حباب ها را بهتر خارج مى كند درحاليكه اگزوز كوچكتر وزن كمترى دارد و جمع و جور است. هر دو همراه با رگلاتور ارائه مى شوند.
 9. دكمه خالى كننده ( Purge ) عملكرد پيشرفته دو مرحله اى دارد كه اين امكان را به غواص مى دهد كه ميزان جريان دكمه خالى كننده را تنظيم كند.
 10. مرحله دوم رگلاتور بالانس شده داراى كنترل كننده قابل تنظيم است كه غواص مى تواند شخصاً مناسب با نياز تنفسى خود آن را تنظيم كند.
 11. مناسب براى آب هاى سرد( زير cْ ١٠ ) است.
 12. به همراه جعبه مخصوص سالگرد Apeks ارائه مى شود.

مجله غواصان پارسی جلد دوم

Logo

مرکز غواصی ایران با هدف افزایش علم وشناساندن این رشته مفرح در کشور عزیزمان ایجاد شده است نویسندگان این سایت از غواصان کار آزموده و با سابقه می باشند و استادان و مدرسان در باﻻ بردن سطح علمی این رشته در ایران در کنار ما خواهند بود.

logo-samandehi